Ważne informacje

Czwarte egzaminy próbne w roku szkolnym 2019/20
10/05/2020
Kursy wakacyjne 2020
30/05/2020

AKTUALIZACJA [16.05.2020]

To już dwa miesiące nauki online! Nie możemy uwierzyć, że czas tak szybko mija. Od razu po wprowadzeniu kwarantanny przeszliśmy na zajęcia online i kontynuujemy je do dziś. Przeprowadzone ankiety pokazały, że lekcje w tej formie podobają się Wam tak samo, jak zajęcia stacjonarne. Co ważne, zachowaliśmy wszystkie elementy kursów, jakie znacie ze Szkoły – przeprowadzamy regularne testy, powtórzenia materiału, próbne egzaminy ósmoklasisty i maturalne, a także konsultacje dla osób chcących nadrobić zaległości. Cieszymy się, że tak chętnie uczestniczycie w zajęciach online i tym samym utrzymujecie stały kontakt z językiem, z Waszymi lektorami oraz pozostałymi Kursantami.


AKTUALIZACJA [05.04.2020]

Drodzy Kursanci, w tym trudnym czasie wszyscy staramy się, żeby nauka przebiegała bez zakłóceń i by można było czerpać z niej jak najwięcej korzyści. Niemniej jednak uprzejmie przypominamy o dobrych praktykach związanych z uczestnictwem w zajęciach online – aby każde spotkanie przebiegało płynnie, prosimy, żebyście wzięli pod uwagę poniższe kwestie:

 • podczas zajęć online najlepiej jest korzystać z aktualnej wersji przeglądarki Google Chrome oraz dbać o jej „higienę” poprzez regularne usuwanie historii przeglądania i plików tymczasowych, a także nie otwierać w czasie lekcji innych kart powodujących większe wykorzystanie zasobów systemowych (Facebook, Youtube itp.), natomiast, jeśli po kliknięciu przycisku DOŁĄCZ wyświetla się biała karta, prosimy o przywrócenie ustawień domyślnych w ustawieniach przeglądarki lub skorzystanie z opcji Nowe okno incognito i ponowne zalogowanie się do platformy;
 • warto zadbać o dobre połączenie z internetem – najlepiej podłączyć się poprzez kabel sieciowy lub, jeśli nie ma takiej możliwości, przenieść komputer jak najbliżej routera (niestety, jeśli jesteście np. na parterze, a router jest na strychu lub dzieli Was od routera kilka ścian, może się zdarzyć, że transmisja będzie przerywana);
 • zachęcamy, żebyście poprosili pozostałych domowników, którzy korzystają z innych komputerów lub urządzeń mobilnych, aby na czas Waszej lekcji online powstrzymali się od takiego korzystania z Internetu, które mocno obciąża łącze (oglądanie / pobieranie filmów, granie w gry online, prowadzenie równocześnie innej rozmowy wideo itp.) – niestety takie współdzielenie domowej sieci może powodować duże zakłócenia w dostępie do wirtualnej klasy;
 • prosimy, żebyście korzystali ze słuchawek lub słuchawek z mikrofonem, co zapobiega powstawaniu echa i innych niedogodności w komunikacji – ważne jest to, żeby były to słuchawki wyłącznie przewodowe – niestety słuchawki bezprzewodowe często nie zdają egzaminu podczas spotkań online i powodują zakłócenia lub przerwy w odbiorze materiału audio;
 • prosimy również, żebyście nie zostawiali logowania na zajęcia i rozwiązywania trudności technicznych na ostatnią chwilę – sugerujemy, żeby zaktualizować komputer, sprawdzić jakość połączenia internetowego oraz komunikację audio-wideo, jak również posiadane słuchawki i mikrofon odpowiednio wcześniej, co zapobiegnie kłopotliwym sytuacjom w godzinie rozpoczęcia zajęć.

 • W związku z ostatnimi doniesieniami ze świata, dotyczącymi problemów z bezpieczeństwem nauki i pracy zdalnej, informujemy, że aktualnie wybrane przez nas rozwiązanie jest uznawane za bezpieczne i nie wymaga od użytkownika instalacji żadnego oprogramowania na swoim komputerze. W przypadku jakichkolwiek pytań czy problemów, zapraszamy do kontaktu – wspólnie ustalimy termin indywidualnego spotkania technicznego na platformie i postaramy się rozwiązać powstałe niedogodności.

  Pozdrawiamy serdecznie,
  zespół ANGLOCITY


  AKTUALIZACJA [29.03.2020]

  Kolejny tydzień zajęć online za nami – wszyscy coraz lepiej odnajdujemy się w wirtualnym środowisku i nie zwalniamy tempa w nauce. Dzięki płynnemu przejściu z zajęć stacjonarnych w formę online realizujemy materiał zgodnie z planem, a drobne i nieuniknione problemy techniczne zawsze staramy się rozwiązywać na bieżąco. Atrakcyjne materiały, multimedia, praktyczne ćwiczenia, interaktywna tablica i mnóstwo nowych pomysłów naszych lektorów – to wszystko pomaga w przyswajaniu języka w wirtualnej klasie i sprawia, że wszyscy z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia! Prosimy pamiętajcie o sprawdzeniu dźwięku, podłączeniu słuchawek i zalogowaniu się na lekcję 5 min przed jej rozpoczęciem. Do zobaczenia w nowym tygodniu!


  AKTUALIZACJA [21.03.2020]

  Drodzy Kursanci, drodzy Rodzice!

  Pragniemy poinformować, że od 16.03.2020 (aż do odwołania stanu zagrożenia) wszystkie zajęcia językowe w ANGLOCITY (grupowe oraz indywidualne) odbywają się na platformie online – tym samym zachowujemy ciągłość realizacji usług edukacyjnych dla naszych Kursantów w nowoczesnej, równie profesjonalnej i bezpiecznej formie. Pomimo początkowych problemów związanych z przeciążeniem serwerów w całym kraju (16.03 i 17.03) system działa płynnie i pozwala nam sprawnie prowadzić zajęcia w wirtualnym świecie.

  Cieszymy się, że nauka w e-szkole spotkała się z Państwa uznaniem. Miło nam też słyszeć, że wiele osób rozważa przejście na taką formę nauki na stałe. Przede wszystkim jednak ważne jest to, że pozostajemy bezpiecznie w domach i możemy utrzymywać stały kontakt z językiem. Zakupione dla Państwa rozwiązanie sprawia, że dołączenie do zajęć jest bardzo wygodne i ogranicza się tylko do naciśnięcia przycisku DOŁĄCZ w panelu kursanta – nie trzeba nic dodatkowo instalować na swoim komputerze, a wszystkie materiały z zajęć (zapis tablicy, kserówki, praca domowa, słuchanki) są dostępne do pobrania bezpośrednio w e-dzienniku w opisie danej lekcji.

  Aby nauka w wirtualnej klasie była w pełni efektywna, prosimy żeby Kursanci pamiętali o sprawdzeniu swoich komputerów i danych do logowania odpowiednio wcześniej, włączali mikrofon na każdym spotkaniu i żeby zadbali o dobre połączenie z Internetem (połączenie kablowe lub wifi blisko routera). W razie pytań, prosimy o kontakt z Sekretariatem lub z naszymi lektorami, którzy zostali szczegółowo przeszkoleni pod kątem prowadzenia zajęć online.

  Dziękujemy, że jesteście z nami i doceniamy Wasze wsparcie. Z naszej strony każdego dnia robimy wszystko, aby zajęcia przebiegały bez zakłóceń i dostarczały Kursantom jak najwięcej praktycznej wiedzy w atrakcyjnej formie.

  Pozdrawiamy serdecznie,
  ANGLOCITY Szkoła Językowa


  AKTUALIZACJA [15.03.2020]

  Mając na uwadze nadzwyczajną sytuację, która dotknęła nas wszystkich, chcemy zapewnić Państwu dalszą możliwość i ciągłość nauki w naszej szkole, zarówno uczestnikom zajęć grupowych, jak i kursantom uczącym się indywidualnie. W związku z tym, od poniedziałku 16.03.2020 wszystkie zajęcia językowe w ANGLOCITY zamiast w formie stacjonarnej będą odbywały się przez Internet – na żywo w wirtualnej klasie – aż do momentu, kiedy będziemy mogli bezpiecznie wrócić do pierwotnej formy. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby nowe rozwiązanie było dla Państwa maksymalnie wygodne i intuicyjne. Całą instrukcję prezentującą jak dołączyć na swoje zajęcia zamieszczamy TUTAJ. Ważne jest też to, że wszystko co obowiązywało w formie stacjonarnej, obowiązuje również ONLINE, tzn. ta sama godzina zajęć, ten sam lektor, ta sama grupa, jak i liczebność osób na zajęciach – zmienia się jedynie medium na czas niezbędny do opanowania zaistniałej sytuacji. Zachęcamy do zapoznania się z instrukcją zajęć online i pozostajemy do Państwa dyspozycji w przypadku pytań lub problemów technicznych. Uprzejmie prosimy Państwa o wyrozumiałość w kwestii przyjętej formy nauki i liczymy na Państwa pozytywne doświadczenia w korzystaniu z e-szkoły. Do zobaczenia ONLINE!

  Dodatkowe informacje:

 • kontakt telefoniczny jest dostępny w dniach pon-pt w godz. 10:00-19:00
 • od dnia 16.03.2020 do odwołania Sekretariat Szkoły jest nieczynny – możliwy jest jedynie kontakt telefoniczny i email
 • płatności za kursy realizowane są jak dotychczas, jednak wyłącznie w formie przelewu na nr konta podany w umowie
 • UWAGA!
  Dane do logowania znajdą Państwo przy umowie, a także wysłaliśmy je na podany przez Państwa adres email – prosimy o sprawdzenie skrzynki. W razie problemów z odnalezieniem danych, prosimy o kontakt.


  AKTUALIZACJA [13.03.2020]

  Pierwsze zajęcia ONLINE grupowe i indywidualne w dniu dzisiejszym za nami – zakończone sukcesem! Wszystkie lekcje odbyły się planowo, platforma działa stabilnie, a w weekend pojawi się szczegółowa instrukcja jak logować się na zajęcia. Dziękujemy za Państwa zrozumienie oraz za tak liczne i aktywne uczestnictwo w zajęciach online. Nowe wiadomości wkrótce. Pozdrawiamy!


  WAŻNA INFORMACJA

  UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną, w dniach 16-25 marca 2020 zamiast spotykać się w szkole, będziemy organizować zajęcia w wirtualnej klasie na naszej platformie on-line. Na lekcje będziemy logować się z domu za pośrednictwem komputera, tabletu lub smartfona. Na Państwa koncie obok szczegółów zajęć pojawi się dodatkowy przycisk, a po jego kliknięciu Kursant zostanie automatycznie przekierowany do wirtualnej klasy. O wszystkich szczegółach będziemy informować Państwa telefonicznie oraz mailowo. Prosimy oczekiwać na wiadomości. Niektóre zajęcia przejdą na tryb online już 13 marca (piątek). Pozdrawiamy serdecznie i pozostajemy w kontakcie.


  Zaloguj