Instrukcja online

Wymagania techniczne:
Komputer (przeglądarka Chrome lub Firefox, mikrofon, słuchawki, opcjonalnie kamerka) lub tablet / smartfon (na urządzeniach mobilnych może być potrzeba jednorazowej instalacji dodatkowej aplikacji z Google Play lub AppStore) oraz dostęp do Internetu (najlepiej poprzez kabel sieciowy lub WIFI). Prosimy również pamiętać, żeby wyłączyć aplikację Skype oraz inne programy, które mogą blokować mikrofon.

Sprawdź swój system na tej stronie - przetestuj swoje łącze, obraz i dźwięk przed dołączeniem do zajęć online.
SLAJD 1
Logowanie do e-dziennika. Wejdź na stronę główną ANGLOCITY pod adresem www.anglocity.pl i kliknij przycisk ZALOGUJ na górnym pasku lub przejdź bezpośrednio na adres logowania podany w umowie / emailu od nas.
SLAJD 2
Na ekranie logowania wpisz swój login i hasło (dane Kursanta, nie Rodzica), które zostały podane przy umowie lub w wiadomości email, a następnie kliknij przycisk ZALOGUJ.
SLAJD 3
Zostaniesz przeniesiony na swoje konto w e-dzienniku, gdzie będzie widoczny pulpit z najbliższymi zajęciami jak również moduł prezentujący najbliższe lekcje online - klikając przycisk DOŁĄCZ przy lekcji z danego dnia zostaniesz automatycznie przeniesiony do wirtualnej klasy.
SLAJD 4
Klikając wybrane zajęcia z listy najbliższych zajęć na swoim koncie, również pojawia się opcja z niebieskim przyciskiem DOŁĄCZ, a dodatkowo szczegóły zajęć, które lektor uzupełnia po zakończonym spotkaniu. Będą tu również zamieszczane ewentualne materiały do lekcji lub prace domowe, które można pobrać na swój komputer.
SLAJD 5
Po kliknięciu na przycisk DOŁĄCZ, system przekierowuje kursanta do wirtualnej klasy, następuje autoryzacja i ładowanie spotkania na żywo.
SLAJD 6
Jeśli dołączysz do spotkania kilka minut przed jego rozpoczęciem, zostaniesz przekierowany do wirtualnej poczekalni. Jak tylko lektor rozpocznie lekcję, automatycznie pojawi się ekran wirtualnej klasy.
SLAJD 7
Po dołączeniu do spotkania zobaczysz główny pulpit wirtualnej klasy, na którym będzie wyświetlana tablica, materiały przygotowane przez lektora, jak również nagrania audio i wideo. Po prawej stronie znajduje się okno kamery - kamerę można włączyć lub wyłączyć. Prosimy szczególnie pamiętać o włączeniu mikrofonu klikając na odpowiednią czerwoną ikonkę w oknie kamery. Poniżej po prawej stronie będzie również widoczna lista uczestników, jak również okno czatu do bieżącej komunikacji.
SLAJD 8
Na wirtualnej tablicy lektor zapisuje treści tak, jak na tradycyjnej tablicy, a także udostępnia dodatkowe materiały do zajęć, które tradycyjnie są rozdawane w formie kserówek / kart pracy.
SLAJD 9
Lektor ma możliwość udostępnić uczniom wszystkie materiały na żywo do pobrania na dysk własnego komputera. W momencie udostępnienia pliku, kursant widzi odpowiednią informację na ekranie.
SLAJD 10
W wirtualnej klasie mogą być również wyświetlane treści multimedialne - nagrania audio i wideo - tak jak na lekcji stacjonarnej, dzięki czemu możemy ćwiczyć sprawność słuchania i zadania na zrozumienie wypowiedzi.
SLAJD 11
Po zakończonej lekcji kursanci zostają wylogowani przez lektora i mogą ocenić spotkanie, w którym uczestniczyli.
Życzymy miłego uczestnictwa w zajęciach, a w razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu!
Zaloguj