Instrukcja online

Poszukujemy lektora języka angielskiego
02/03/2020
Wielkanocne życzenia 2020
09/04/2020

Zajęcia ONLINE - informacje i instrukcja
Od poniedziałku 16.03.2020 wszystkie zajęcia językowe w naszej Szkole będą realizowane online - w wirtualnej klasie. Poniżej przedstawiamy instrukcję logowania do swojego konta, dołączania na zajęcia oraz wymagania techniczne odnośnie potrzebnego sprzętu. Prosimy o zapoznanie się z tymi informacjami i śledzenie pozostałych ważnych spraw dotyczących obecnej sytuacji na tej stronie. Do zobaczenia ONLINE!

Wymagania techniczne:
Komputer (przeglądarka Chrome lub Firefox, mikrofon, słuchawki, opcjonalnie kamerka) lub tablet / smartfon (na urządzeniach mobilnych może być potrzeba jednorazowej instalacji dodatkowej aplikacji z Google Play lub AppStore) oraz dostęp do Internetu (najlepiej poprzez kabel sieciowy lub WIFI). Prosimy również pamiętać, żeby wyłączyć aplikację Skype oraz inne programy, które mogą blokować mikrofon.
SLAJD 1
Logowanie do e-dziennika. Wejdź na stronę główną ANGLOCITY pod adresem www.anglocity.pl i kliknij przycisk ZALOGUJ na górnym pasku lub przejdź bezpośrednio na adres logowania podany w umowie / emailu od nas.
SLAJD 2
Na ekranie logowania wpisz swój login i hasło (dane Kursanta, nie Rodzica), które zostały podane przy umowie lub w wiadomości email, a następnie kliknij przycisk ZALOGUJ.
SLAJD 3
Zostaniesz przeniesiony na swoje konto w e-dzienniku, gdzie będzie widoczny pulpit z najbliższymi zajęciami jak również moduł prezentujący najbliższe lekcje online - klikając przycisk DOŁĄCZ przy lekcji z danego dnia zostaniesz automatycznie przeniesiony do wirtualnej klasy. Wirtualna klasa będzie otwarta dopiero 5 minut przed spotkaniem - jeśli będziesz chciał dołączyć do lekcji wcześniej, może się zdarzyć, że wystąpi błąd.
SLAJD 4
Klikając wybrane zajęcia z listy najbliższych zajęć na swoim koncie, również pojawia się opcja z niebieskim przyciskiem DOŁĄCZ, a dodatkowo szczegóły zajęć, które lektor uzupełnia po zakończonym spotkaniu. Będą tu również zamieszczane ewentualne materiały do lekcji lub prace domowe, które można pobrać na swój komputer.
SLAJD 5
Po kliknięciu na przycisk DOŁĄCZ, system przekierowuje kursanta do wirtualnej klasy, następuje autoryzacja i ładowanie spotkania na żywo.
SLAJD 6
Jeśli dołączysz do spotkania kilka minut przed jego rozpoczęciem, zostaniesz przekierowany do wirtualnej poczekalni. Jak tylko lektor rozpocznie lekcję, automatycznie pojawi się ekran wirtualnej klasy. Data i czas oraz odliczanie do spotkania na tej planszy może nie zgadzać się z terminem właściwej lekcji - prosimy się tym nie sugerować i oczekiwać na rozpoczęcie lekcji.
SLAJD 7
Po dołączeniu do spotkania zobaczysz główny pulpit wirtualnej klasy, na którym będzie wyświetlana tablica, materiały przygotowane przez lektora, jak również nagrania audio i wideo. Po prawej stronie znajduje się okno kamery - kamerę można włączyć lub wyłączyć. Prosimy szczególnie pamiętać o włączeniu mikrofonu klikając na odpowiednią czerwoną ikonkę w oknie kamery. Poniżej po prawej stronie będzie również widoczna lista uczestników, jak również okno czatu do bieżącej komunikacji.
SLAJD 8
Na wirtualnej tablicy lektor zapisuje treści tak, jak na tradycyjnej tablicy, a także udostępnia dodatkowe materiały do zajęć, które tradycyjnie są rozdawane w formie kserówek / kart pracy.
SLAJD 9
Lektor ma możliwość udostępnić uczniom wszystkie materiały na żywo do pobrania na dysk własnego komputera. W momencie udostępnienia pliku, kursant widzi odpowiednią informację na ekranie.
SLAJD 10
W wirtualnej klasie mogą być również wyświetlane treści multimedialne - nagrania audio i wideo - tak jak na lekcji stacjonarnej, dzięki czemu możemy dalej ćwiczyć sprawność słuchania i zadania na zrozumienie wypowiedzi.
SLAJD 11
Kursant w czasie rzeczywistym widzi na tablicy wszystkie notatki zamieszczane przez lektora oraz instrukcje dotyczące rozwiązywania ćwiczeń i prac domowych
SLAJD 12
Po zakończonej lekcji kursanci zostają wylogowani przez lektora i mogą ocenić spotkanie, w którym uczestniczyli.
Zaloguj